piątek, 19 lipca 2013

DVD: Queen - "Hungarian Rhapsody. Live in Budapest"Trwająca od 7 czerwca do 9 sierpnia 1986 roku trasa koncertowa "Magic Tour" stała się jednym z największych wydarzeń scenicznych w historii muzyki rozrywkowej.

Zespół Queen zagrał w dwudziestu miastach w jedenastu krajach Europy, zarabiając przy tym krocie, bo jak się miało okazać, "Magic Tour" stało się również najbardziej dochodowym przedsięwzięciem scenicznym w dziejach grupy. Przy okazji to także ostatnia trasa koncertowa Queen w klasycznym składzie z Mercurym na wokalu. Zaczęło się wprawdzie niewinnie, bo od albumu "A Kind of Magic", który w założeniu miał być zbiorem piosenek do filmu "Nieśmiertelny". Znalazło się tam kilka hitów (ze słynnymi balladami "Who Wants to Live Forever" i "One Year Of Love" na pokładzie), więc wypadało zaprezentować je na stadionie, tym bardziej, że w tych czasach Queen akurat mogli sobie pozwolić na dosłownie wszystko.


Fanom muzyki rozrywkowej koncerty z "Magic Tour" nie powinny być obce, bo bodaj najsłynniejsze wydawnictwo koncertowe Queen - "Live at Wembley Stadium", to właśnie część wspomnianej trasy. Teraz postanowiono wypuścić w świat (albo raczej odrestaurować) kolejną odsłonę tego przedsięwzięcia, zalegającą gdzieś na półkach, a mianowicie występ ze stadionu Népstadion w Budapeszcie (obecnie jest to Stadion im. Ferenca Puskása), który to koncert był też pierwszą w historii stadionówką za żelazną kurtyną - wydarzenie miało miejsce 27 lipca 1986 roku, a jego zapis do tej pory dostępny jedynie na VHS, teraz genialnie zremasterowane ukazał się wreszcie na DVD.

>> Przeczytaj całość!

"Hungarian Rhapsody. Live in Budapest" || UK 2012
Artysta: Queen
Dystrybutor: Universal Music Group
Gatunek: koncert DVD

________________________________________

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz